Підрізання дерев, кущів, живоплоту є невід’ємною частиною догляду за рослинами. Це потрібно для того, щоб сформувати крону, обмежити ріст, викликати цвітіння або просто відтинати сухі, чи вражені хворобою гілочки. Виникає потреба в інструментах, які допоможуть провести такі роботи. Для молодих саджанців, кущиків, винограду підійде секатор. А коли потрібно працювати з рослинами більших розмірів допоможе кущоріз.
Кущоріз є вдосконаленою моделлю секатора, його ’’ нащадком ’’. Під час роботи з кущорізом є можливість відрізати одразу кілька гілок, в той час як секатор підстригає по одній гілочці.
Кущоріз має видовжені леза і довгі ручки. Така форма інструменту дозволяє прикладати більше фізичних зусиль, адже працюють кущорізом двома руками. Леза кущоріза виготовляють найчастіше з загартованих високо вуглецевих сталей. Такі леза довго не тупляться і є міцними. Кущорізи з рівними лезами застосовують для роботи з більш товстими гілочками. Для попередження корозії металу, поверхню лез часто покривають захисним матеріалом, наприклад, тефлоном. Гвинтом на кущорізі можна регулювати проміжок (зазор) між лезами.
Ручки кущоріза виготовляють з деревини. Вони відполіровані і по розміру зручні для рук. На ручках кущоріза є металеві обідки, які прикривають місце кріплення лез із ручками. На кущорізі також можна побачити обмежувачі, які попереджають травмування рук, під час сильного фізичного навантаження.
Працювати з цим інструментом найлегше з низькими рослинами, коли руки нижче рівня плечей, в іншому випадку – ви будите швидко втомлюватись.
Щоб кущоріз довго вам прослужив, необхідно після роботи насухо витирати леза м’якою тканиною. Зберігати інструмент найкраще в сухих приміщеннях.