Респіратор У-2К 3-го ступеня захисту
Респіратор У-2К 3-го ступеня захисту це фільтруюча напівмаска, яка має зовнішній та внутрішній фільтр. Внутрішня поверхня респіратора , для запобігання попадання конденсату на фільтруючі елементи , покрита поліетиленовою плівкою, у яку закріплені спеціальні пластмасові сідловини для клапанів. У респіраторі У-2К 3-го ступеня захисту є клапан вдиху та видиху. Для того, щоб респіратор щільно прилягав до обличчя, у ньому є обтюратор та носовий затиск. Такі респіратори бувають трьох розмірів, залежно від розміру обличчя.
У респіраторі передбачене наголівник, за допомогою якого він і кріпиться на обличчі.
Респіратор У-2К 3-го ступеня захисту передбачає очищення повітря до 50 ГДК, тобто коли допустима концентрація хімічних елементів та сполук більша у 50 разів за норму. Респіратор надівають на обличчя, починаючи з підборіддя, потім затискають носовий затиск по формі носа, регулюють довжину лямок наголів’я.
Респіратор У-2К 3-го ступеня захисту захищає від різних видів пилу, враховуючи радіоактивний.
Важливість захисту органів дихання стоїть на першому місці, тому що дихання є головним показником життєдіяльності людини. Деякі професії пов’язані з ризиками потрапляння шкідливого пилу, газів, парів, які можуть викликати різні хвороби. Для захисту органів дихання використовують респіратори. Респіратори можна поділити на такі групи:
протипилові, що захищають від аерозолів різного виду ( тютюнові, вугільні, металургійні, текстильні та інші) ;
протигазові, що захищають від парів хлору , сполук фосфору, ацетону, бензину, спиртів та ін. ;
газопилозахисні, захищають від газів, парів та аерозолів, при їх одночасній наявності в повітрі.
Перший патент на виготовлення фільтруючого респіратора був виданий у 1848 році Льюісу Хаслетту зі Сполучених Штатів Америки. Такий респіратор фільтрував повітря, очищаючи його від пилу. Л. Хаслетт використовував в якості фільтрів змочену шерсть. Інші виробники для цього обирали бавовну, активоване вугілля