Протигаз шланговий ПШ2 ЕПН з електрично - повітряним нагнітачем 220V та 12 V
Для запобігання дії на людей небезпечних і шкідливих аерозолів, газів і пару, які потрапили у навколишнє середовище в наслідок різних причин ( руйнування обладнання та комунікацій певних об’єктів, надзвичайних ситуацій), доцільно використовувати протигаз шланговий ПШ2 ЕПН з електрично- повітряним нагнітачем.
Шланговий протигаз ПШ2 є ізолюючим засобом захисту з примусовою подачею чистого повітря і призначений забезпечити захист органів дихання в атмосфері, яка містить менше 16 об’ємних відсотки кисню і більше як 0,5 об’ємних відсотка шкідливих речовин. В апараті такого типу передбачена подача повітря за допомогою електродвигуна , а також шляхом обертання повітродувки вручну. Всі елементи протигазу шлангового ПШ2 ЕПН виготовлені з матеріалів, які не спричиняють появу іскри.Протигаз шланговий ПШ2 ЕПН передбачає таку укомплектованість:
1) шланг з гофротрубками та системою зниження зайвого тиску – довжиною 20 м.;
2) електро - повітряний насос;
3) шолом-маска протигазу АП, або маска ЦП-7(ГП-7російською) в кількості 2 штук різного розміру;
4) підвісна система;
5) сигнально-рятівна мотузка довжиною 25 метрів;
6)активний фільтр;
7) пасивний фільтр;
8)інструкція по експлуатації;
9) сумка.
Під час роботи з одягнутим протигазом шланговим ПШ2 ЕПН повітря для дихання надходить під маску під тиском від насосу. У разі виникнення надлишкового тиску його можна випустити з допомогою вентиля скидання. У випадку відмови насосу і неможливості здійснювати подачу повітря вручну, робітник повинен негайно залишити небезпечну зону.
Протигаз шланговий ПШ2 використовують в замкнутих ємкостях, криницях, відсіках, у хімічній, нафтопереробній промисловості.
Щоб гарантувати надійний захист робітникам, необхідно підбирати маску відповідних розмірів. Правильність підбору маски перевіряють приміркою на голову, при цьому щільно закривають долонею вхідний отвір клапанної коробки і намагаються зробити 3-4 глибоких вдихи. Якщо дихання неможливе, то маска для протигазу шлангового ПШ2 ЕПН підібрана вірно. При одяганні такої маски не повинно виникати больових відчуттів.
При роботі в протигазі шланговому ПШ2 ЕПН робітнику необхідні два помічники – один з яких слідкує за постачанням повітря, а інший підтримує зв’язок з робітником за допомогою сигнально-рятівної мотузки, при необхідності надає допомогу. Потрібно уважно слідкувати, щоб шланг чи мотузка не скручувались та чим-небудь не затискались.
До роботи в протигазі ПШ2 з електрично - повітряним нагнітачем допускаються особи, які вивчили паспорт приладу та пройшли інструктаж з правил безпечної роботи, особи, що мають навики роботи в шланговому протигазі ПШ2.