Будова і робота паяльної лампи .
Лампа паядьна являє собою пальник із примусовою подачею повітрянопаливної суміші у головку пальника. Конструкція лампи зображена на рисунку А.І.
Дія розпалювання лампи використовується ванночка (2), яка розташована під головкою пальника (3). У неї наливають небагато палива й підпалюють його. Через деякий час головка пальника (3) прогрівається, і паливо, опинившись в неї за рахунок тиску у порожнині балона (1), починає інтенсивно випаровуватися. Пари, шо виходять з капсуля (4), загоряються. Через деякий час полум'я в ванночці (2) гасне, а факел у міру прогріву буде набирати інтенсивність і температуру доти, поки не вийде на оптимальний режим, обумовлений діаметром отвору капсуля (4)
Підготовка та використання паяльної лампи
Перед першою заправкою балона (1) паливом, відкрутити гайку (8), витягнути з балона (1) насос (11), витягнути шток насоса (12), розправити та змастити консистентним мастилом (солідол, технічний вазелін) манжету (13). Зібрати насос (11) у зворотній послідовності.
Зробити розконсервацію внутрішньої поверхні балона (1) шляхом дворазового полоскання бензином у кількості 100...150 г.
Зробити заправку балона (1) чистим профільтрованим пальним у кількості 0,75 ємкості балона (не вище нижньої крайки заливної горловини).
Встановити насос (11) в горловину балона (1) та щільно закрутити гайку (8).
Закрутити (по стрілці годинника, якщо дивитися з боку ручки) голку регулювання подачі палива (7) до упору.